A Boh stvoril človeka na svoj obraz.......

Autor: Monika Železníková | 4.4.2012 o 20:04 | (upravené 4.4.2012 o 20:52) Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1693x

Chcela som napísať niečo úžasné a hodnotné, očarujúce. No omrzeli ma vyčačkané rečičky, prišla na mňa "remarkovská" nálada. Nuž, čo si budeme klamať, my ľudia sme len predsa obmedzení, omylní a niekedy dokonca hlúpi a sebeckí. Vieme si život urobiť naozaj zaujímavým. Čo je však výnimočné je, že napriek všetkým týmto faktom sa v nás nachádza aj niečo dobré, pekné, povedala by som, že priam "božské". Že by to bolo tak myslené v písme, že sme stvorení na Boží obraz? Že sa tými všetkými našimi nedostatkami sa niekde skrýva skutočná Láska, túžba po kráse, a teda Boh?

 

Ľudia sa vedia pekne doráňať, henten zradí priateľa, ten zas podvedie manželku, ona ho len využíva....a hoc všetci niekedy cítime horkú chuť pravdy, niekdy ju nechceme vidieť, a hoc všetci niekedy cítime bolesť nenávisti, predsa nevieme, čo s tým. A ja nie som výnimka, no viem len jedno, že pravda je život a že odpustenie prináša slobodu. Či chceme, či nechceme, niekde vo svojom vnútri je sila, ktorá nás skrz všetko nedokonalé dokáže pohnúť k dokonalosti. V zmysle dokonalosti, ktorá nie je bez chýb, ale v zmysle dokonalosti, ktorá znamená niečo viac.

Neviem, prečo je na svete toľko utrpenia, neviem aký je jeho zmysel.....Ale ostáva mi nádej....nádej, že odpustím a že mi bude odpustené, nádej, že si môžeme spoločne niesť kríže, nádej, že i keď my ľudia sme len nedokonalé stvorenia, máme v sebe Boha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Hviezda BJD Nik West: Musela som mať chlapčenské meno, ak som chcela hrať

Basgitaristka speváka Princea hovorí, že bude učiteľkou v jeho dome.

SVET

Otestujte sa z atentátov, ktoré poznačili históriu

Pamätáte sa na atentátnikov, ktorí šokovali celý svet alebo na ich obete, ktoré útok neprežili?

KOMENTÁRE

Čo pre nás znamená brexit

Slováci a slovenské enklávy sú od Chicaga cez Buenos Aires, Dublin, Vojvodinu až po časti Rumunska


Už ste čítali?