V láske sme preto nespravodliví...........

Autor: Monika Železníková | 1.12.2011 o 8:21 | (upravené 1.12.2011 o 9:13) Karma článku: 7,57 | Prečítané:  708x

........lebo považujeme toho druhého za dokonalého (Ján Pavol II.)   "Láska sa môže zneužiť na sebecké ciele. Milujem niekoho, ale zároveň by som chcel od neho veľa, dokonca veci, ktoré mi nepatria. To nie je pravá láska. Pravá láska bolí. Vždy musí bolieť. Musí byť bolestné niekoho milovať, niekoho opustiť. Pre milovaného možno zomrieť. Keď sa ľudia berú, musia sa všetkého vzdať, aby milovali jeden druhého. Matka, ktorá dáva život dieťaťu, veľa trpí. Podobne je to v náboženskom živote. Ak chceme patriť Bohu, musíme sa všetkého zriecť. Len tak možno skutočne milovať." (Matka Tereza)

 

Vo svete sa často skloňuje slovo láska. Píše sa o nej v časopisoch, spieva v pesničkách, dokonca mnohé firmy udierajú na túto strunu "lásky" a presviedčajú nás, že keď nebudeme mať ich produkt, lásku nikdy nenájdeme. Myslím si, že ľudia v skutočnosti nevedia, čo slovo láska znamená. Niekto mi povedal, že si myslí, že láska sa časom vytratí. Zasmiala som sa. Ako môže napríklad matka prestať milovať svoje dieťa?

Falošnej predstave o láske nasvedčuje aj fakt, že v roku 2010 bolo uzavretých 25 415 manželstiev (v porovnaní s rokom 2009 o 941 menej). Rozviedlo sa 12 015 manželských dvojíc. Na 100 uzavretých manželstiev tak pripadlo 47 rozvodov. Pri predstave, že láska je očarenie a príjemný pocit, tak priznávam, že "láska" môže pominúť.

Hej, mýlime si pojmy. Láska nie je pocit..............Láska je rozhodnutie.......

Pravá láska bolí. Pre mňa ostane platné to, čo napísal sv. Pavol: " Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, ; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Láska nikdy nezanikne.

A budem si to opakovať vždy, keď bude moje srdce krvácať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?