Vianoce

Autor: Monika Železníková | 19.12.2011 o 21:40 | (upravené 19.12.2011 o 22:18) Karma článku: 3,78 | Prečítané:  608x

Čo pre mňa znamenajú Vianoce? Človek sa vyvíja, a tak aj jeho pohľad na svet, aj na Vianoce. Ako dieťa som sa tešila na stromček, na darčeky, verila som, že to dieťa Ježiš je také dobré a dáva nám to všetko. Snažila som sa byť dobrá celý advent. Každý deň sme sa modlievali ruženec, chodievali sme na roráty, snažili sme sa robiť dobré skutky, aby mal z nás Ježiško radosť, keď príde. Vnímala som to veľmi intenzívne. Dnes je to iné. Mám menej času, mám väčší problém sa stíšiť, či pomodliť sa ruženec. Médiá nás upozorňujú hlavne na tie materiálne stránky, človek má viac starostí. Uprostred toho všetkého však cítim, že sa potrebujem vrátiť k tomu tajomnému tichu, k rozíjimaniu. A keď si tak rozoberieme niektoré tajomstvá radostného ruženca, uvedomíme si, že to vôbec nebolo ľahké, no Ježiš predsa prišiel a daroval sa nám.

Prvé tajomstvo znie: "Ježiš, ktorého si Panna z Ducha Svätého počala."

My kresťania to už bereme akosi automaticky bez rozmýšľania. Keď si však nad tým zamyslím, Mária to nemala ľahké. Bola zasnúbená s Jozefom a potom, čo povedala Bohu áno, otehotnela. Ako to asi znelo Jozefovi,  keď mu Mária povedala, že je tehotná, prečo  by jej  mal veriť. Mária ostávala v úplnej neistote a pre svet bola šialenec. V židovskej komunite otehotnenie pred manželstvom znamenalo pre ženu často ukameňovanie. Boh vôbec neprichádzal do niečo pripraveného a istého. Mária sa však rozhodla a už sa nepozerala späť, stála pri Ježišovi až dokonca, stála pri ňom aj pod krížom.

Tretie tajomstvo znie:" Ježiš, ktorého si Panna v Betleheme porodila."

Ježiš sa narodil do skromných pomerov. Akoby nám dal najavo, že nie je dôležité naše postavenie v spoločnosti, bohatstvo, dôležité je to tajomstvo. Tajomstvo lásky, Boh poslal na zem svojho vlastného syna lebo nás tak miloval.

Nechcem tu viesť siahle úvahy o Ježišovom narodení. Faktom je že Vianoce nám pripomínajú Božiu lásku k nám, pripomínajú nám, že aj keď to v živote nie je ľahké, to jediné správne je ísť cestou pravdy a lásky. Pripomínajú mi, že Ježiš, Mária a Jozef nie sú vymyslené legendy, že ozaj žili a že nás chápu a milujú. Bože prosím Ťa aby sme nezabúdali na tvoju lásku a milosrdenstvo k nám, prosím Ťa aby sme ich skrze Teba vedeli aj jeden druhému prejaviť. Ježiš ďakujem Ti za všetko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?