Pravá radosť

Autor: Monika Železníková | 31.1.2012 o 16:37 | (upravené 31.1.2012 o 17:25) Karma článku: 5,77 | Prečítané:  380x

Dostávala sa mi čoraz viac pod nechty. Robila to tým najchladnejším a najbolestivejším spôsobom, akým len vedela. Na nebi už svietila prvá hviezda a mesiac ukazoval svoj tenký pravý okraj. Krajina bola pokrytá snehom, pôsobila tak čisto a nedotknuto, ako túžba po dokonalej čistote a pravde, po ktorej ľudská duša tak veľmi túži. Zrazu som len začula volanie: "Poď lebo prídeme neskoro!" Vracali sme sa z výpravy radosti. Bolo sv. Mikuláša a my, ako každý rok v ten deň, sme mali vo zvyku navštíviť chorých v dedine, ktorým už telo nevládalo, no duše mali stále plné túžob a života. Improvizované anjelské kostýmy, improvizovaný svätý Mikuláš, ale neimprovizovaná radosť. Väčšina chorých, boli už starší ľudia. No vždy keď sme prišli, videla som v nich to dieťa, čisté, zraniteľné, oddané a túžiace po láske. Iba jedna pani sa preľakla, po našej návšteve, myslela si, že už umrela, keď uvidela toľko anjelov, našťastie sme jej však vysvetlili, že my sa na anjelov len hráme, aby sme ju potešili. Skončilo to úsmevne. V každom dome sme dostali požehnanie a cítim ho dodnes.

Tieto pekné spomienky sú už pár rokov staré, ale stále živé a posilňujúce. Nápad vtedy prišiel od sestier Svätého Kríža, ktoré bývali a stále bývajú u nás v dedine. Podnietili pár základoškoláčok a tie prinášali spoločne radosť do ľudských sŕdc. Myslím, že sa to koná každý rok až dodnes, aj keď ja už dávno na tom nemám účasť, som im veľmi vďačná. Hej, niekedy mi to príde neuveriteľné, že v dnešnej dobe je stále tak mnoho ľudí, ktorí sa vedia obetovať pre dobro iných. Sú ľudia, ktorí vedia sprostredkovať Božiu lásku. A hej, sú to iba ľudia so svojimi chybami a slabosťami, ale Božia milosť je tam jednoznačná. A ja by som sa im všetkým rada poďakovala aj skrz blog a vyzdvihla ich činnosť  a hlavne lásku práve dnes. Dnes, v dobe, kedy sa útočí na hodnoty.

Ďakujem každej duchovnej osobe, ktorá obetovala z lásky svoj život pre dobro iných. Ďakujem za Lásku, ktorú šírite.

http://zuberec.fara.sk/?page_id=105&picasaViewAlbumId=NebeskaDelegaciaPriChorych%2C0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?